W naszej Szkole prowadzimy immersyjne zajęcia z języka angielskiego dla dzieci w wieku 6-13 lat. 
Ze względu na podobną filozofię nauczania nasz autorski program Ahead of the Pack zadebiutował w 2021 roku w szkole Matematyki EZO (Centrum z Pasją), gdzie udało nam się odnieść ogromne sukcesy w przekraczaniu barier językowych wśród dzieci. Od 2023 roku wprowadzamy program w całej naszej Szkole, a przygodę z Centrum kontynuujemy.

Program Ahead of the Pack został stworzony przez założycielkę Szkoły- dr nauk biologicznych Annę Bronowską.

Zajęcia polegają na całkowitym zanurzeniu uczniów w języku angielskim (tzw. immersja językowa). Dzieci podczas zajęć samodzielnie dokonują eksperymentów naukowych oraz obserwacji z dziedzin nauk biologicznych i ścisłych. Doświadczają języka „na żywo” i odczuwają przyjemność z własnej sprawczości. Ich ciekawość pobudza nauka, a proces uczenia się języka staje się błyskawiczny. Dzieci wręcz przybiegają na lekcje angielskiego, podekscytowane tym, co może się wydarzyć podczas kolejnych zajęć!

Neurodydaktyka i zdrowy rozsądek wyraźnie wskazują na korelację pomiędzy procesem uczenia się oraz zaskakiwaniem uczniów, wzbudzaniem w nich ciekawości oraz pozytywnych skojarzeń związanych z językiem.

Podczas zajęć mówimy tylko w języku angielskim, uczymy pełnych wyrażeń i zwrotów, lubimy czasowniki i skupiamy się na komunikacji.

W ostatnim roku wyraźnie zaobserwowaliśmy niechęć dzieci do pracy z podręcznikami- jest to spowodowane nadmiernym wykorzystaniem podręczników szkolnych oraz zeszytów ćwiczeń w szkołach podstawowych przy jednoczesnym braku wykorzystywania własnych inicjatyw dziecięcych, choćby przy pracach projektowych, które angażują zdolności społeczne.
Od 2023 roku uczniowie Piece of Cake będą tworzyć własne podręczniki, tzw. DIY(do it yourself) Books, a dzieci, uczęszczające na zajęcia Ahead of the Pack, skorzystają na tym najbardziej ze względu na program nauczania i kreatywność, która mu towarzyszy.
Będziemy nadal korzystać z podręczników, ale w ograniczonym stopniu.

Poniżej zamieszczamy krótki spis tematów naukowych, które stanowią pretekst do zaciekawienia dzieci i wzbudzenia w nich tej szczególnej motywacji do nauki połączonej z radością wynikającą ze sprawczego działania podczas zajęć Ahead of the Pack.

1. Nauka, Inżynieria, Technologia

Poziom 1. Czym jest nauka?
Poziom 2. Rozwiązywanie problemów.
Poziom 3. Proces tworzenia.
Poziom 4. Technologia i narzędzia.
Poziom 5. Jak technologia wpływa na nasze życie i czy zawsze sprawia, że jest ono łatwiejsze?

2. Nauki przyrodnicze

Poziom 1. Elementy ożywione i nieożywione środowiska.
Poziom 2. Zwierzęta i rośliny (jak zmieniają się podczas wzrostu, różnice i podobieństwa)
Poziom 3. Ciało, zmysły, zdrowie (jaki jestem? czego potrzebuję żeby być zdrowym?)
Poziom 4. Jaki wpływ mają żywe organizmy na środowisko w którym żyją?
Poziom 5. Jak moja dieta wpływa na moje zdrowie?

3. Nauki o ziemi (ziemia, niebo)

Poziom 1. Czym jest ziemia, czym jest niebo?
Poziom 2. Pogoda.
Poziom 3. Układ słoneczny.
Poziom 4. Jak siły w kosmosie powodują zmiany na powierzchni Ziemi?
Poziom 5. Jak poruszają się elementy w kosmosie?

4. Nauki fizyczne

Poziom 1. Czym są przedmioty?
Poziom 2. Materia a mieszanina.
Poziom 3. Energia. Jak energia i siła wprowadza materię w ruch.
Poziom 4. Jak możemy opisać i zmierzyć materię?
Poziom 5. Przemiany energii.

 

 

 

Zapisuję się!

Zachęcamy do zapisania się na kurs językowy drogą on-line wystarczy wypełnić formularz. Nasz sekretariat skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to będzie możliwe

Zapisy Online

Zobacz inne kursy językowe

Wydarzenia

 • Współpraca z przedszkolami

  Więcej

   

 • Mamy już 10 lat!

  Więcej

 • Komunikacja. Współpraca. Wzajemne zrozumienie.

  Więcej

 • Pierwsze lekcje z DIY Books!

  Więcej

 • Pierwsze eksperymenty w tym roku za nami!

  Więcej

 • Program Front Runners

  Więcej

 • Ahead of the Pack w Centrum Edukacyjne z Pasją

  Więcej

 • Nowości w Piece of Cake – Raport Postępów

  Więcej

 • Ahead of the Pack

  Więcej

 • DIY BOOKS - rewolucyjne podręczniki w Piece of Cake

  Więcej

 • Pocztówka z wakacji!

  Więcej

 • Magnet experiment – Ahead of the Pack no. 6

  Więcej

 • ciekawość – działanie – Ahead of the Pack no. 5

  Więcej

 • Od cytryn do planu na biznes! – True-life Tales no. 3

  Więcej

 • Rezultaty Ahead of the Pack!

  Więcej

 • Cebula ma warstwy, ogry mają warstwy i Ziemia też ma warstwy! – Ahead of the Pack no. 3

  Więcej

 • Osiągnięcia naszych uczniów – True-life Tales no. 2

  Więcej

 • Likeable insects and dreadful ones – Ahead of the Pack no. 2

  Więcej

 • Is sun exposure healthy for humans? - Ahead of the Pack no. 1

  Więcej

 • akcja-reakcja

  Więcej

 • Children’s Day!

  Więcej

“Świetne zajęcia indywidualne dla dzieci, córka zrobiła postępy, chętnie uczestniczy w lekcjach. Polecam!”

Ewa Mróz

“W pełni profesjonalne podejście do klienta, elastyczność i bardzo dobra lektorka. Moja córka uczy się już 2 lata i postępy w nauce są spektakularne! Chętnie uczestniczy w zajeciach i bardzo lubi stosowane metody nauczania. Polecam!”

Kasia Szymańska - Kapiczowska

“Ta szkoła ma wszystko! Wspaniałą kadrę, wartości, zaangażowanie :) Dla mnie nie ma lepszej zarówno jeśli chodzi o dzieci jak i dorosłych. Na zajęciach super atmosfera. Szczerze polecam każdemu- lepszej szkoły i lektorów nie znajdziecie.”

Katarzyna Żurek

“Dzięki Pani Ani mój syn pokochał język angielski i zawsze z utęsknieniem czekał na lekcje. Jestem pod wrażeniem jego postępów i metod nauczania w tej szkoły. Cieszę się że jesteśmy z Wami iiiiii na pewno zostaniemy :) Pomysłowość, kreatywność, ekspresja dobra energia... same superlatywy.”

Dorota Sztura

“Dzieci bardzo lubią zajęcia a rodzice efekty. Jesteśmy zachwyceni poziomem, elastycznością, doborem tematów/słownictwa, sposobem przekazu, poprawną wymowę z odpowiednim akcentem. Naprawdę miło się słucha jak dzieci uczestniczą w takich lekcjach! Skutkiem ubocznym jest świetny wynik w szkole bez dodatkowej nauki. Na pewno będziemy kontynuować naukę w tej szkole od września! POLECAM!”

Sylwia Wemberger

“krótko i na temat: moje dzieci uczą się od kilku lat, a dopiero z piece of cake poczułam różnicę. Moje dzieci zrobiły geometryczny postęp, córka pokochała angielski, nie boi się mówić w tym języku, zna idiomy których ja nie znam a nieźle sobie radzę z językiem:) dzieci nawzajem się sprawdzają kto wie więcej. Polecam piece of cake, perfect value for money:)”

borox woriot32

“W Piece of Cake uczyłam się najpierw ja, a od kilku lat uczy się tam trójka moich dzieci. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Lektorzy są profesjonalistami ze świetnym podejściem do uczniów. Poważnie i sumiennie podchodzą do swojej pracy, na bieżąco informują rodziców o postępach/problemach dzieci. Zajęcia prowadzone są w ciekawy sposób, na wysokim poziomie merytorycznym, ale dostosowanym do wieku, potrzeb i możliwości kursantów. Dzięki tej szkole moje dzieci w końcu polubiły angielski. Z przyjemnością uczestniczą w lekcjach i - co najważniejsze - robią zauważalne postępy.”

Justyna Hachoł

“Moja córka bez stresu i z radością uczęszcza na lekcje do Pani Ani. Nauka języka angielskiego podana w ciekawy i użyteczny sposób. Uczy się języka codziennego, a nie archaicznych zwrotów :) Dziękuję”

Magdalena Pachucy